Agencija za bezbednost saobraćaja poziva sve učesnike u saobraćaju da, usled, povoljnih vremenskih uslova i početka moto sezone, pokažu povećanu pažnju i odgovornost , naročito prema najranjivijim učesnicima u saobraćaju , kao što su motorizovani dvotočkaši. Motociklisti i mopedisti, zajedno sa pešacima i biciklistima, čine skoro polovinu stradalih u saobraćajnim nezgodama, upozoravaju iz Agencije za bezbednost saobraćaja.