Društvo za zaštitu ptica Srbije, sprovelo je 8. Medjunarodni popis belih roda u našoj zemlji. Popis je radjen u dva kruga, i završen je 15. jula. O prvim rezultatima popisa , za Dunav televizuju , govorila je glavna koodrinatorka popisa belih roda za Srbiju, Kristina Miliošević.
Medjunarodni popis belih roda, osmi po redu, koji je Društvo za zaštitu ptica Srbije, organizovalo u dva kruga, završen je 15.jula. O prvim rezultatim prebrojavanja belih roda,koje su, inače, posebna i strogo zaštićena vrsta u ovom delu Evrope, za Dunav televiziju, govorila je koordinatorka popisa u Srbiji, Kristina Milošević.
Društo za zaštitu ptica Srbije, popis belih roda , sprovodi u cilju proučavanja i očuvanja ove vrste u našoj zemlji. Kako bi sakupljeni podaci bili kvalitetni, u ceo proces je uključena najšira javnost.
Najveća kolonija belih roda u ovom delu Evrope, nalazi se u Novom Sadu, u naselju Klisa. Pored Novog Sada, najviše belih roda, prema rečima naše sagovoronice, ima u Južnom banatu, rekla je Kristina Milošević- koordinatorka popisa belih roda u Srbiji.
Bele rode, lepe krupne ptice , dugih crvenih nogu i kljuna, polako se pripremaju za svoju seobu, ali će se, kao ptice, koje su simbol ljubavi i vernosti, vratiti, rekla je naša sagovornica Kristina Milošević- koordinatorka popisa belih roda u Srbiji.